Běžecká ledvinka

Běháte již delší trasy a potřebujete si nést sebou pití, tak to určitě uvažujete o běžecké ledvince. Doufám že na mé stránce naleznete potřebné informace a díky ním si vyberete dobrou běžeckou ledvinku. Nejdůležitější na běžecké ledvince je pohodlí, pohodlí je ale u každého z nás hodně subjektivní. Dalším důležitým prvkem při výběru je, jak se manipuluje s láhví. Zdali jde láhev snadno vyndávat a vracet. Jaký objem vody budete při svých trasách potřebovat a zdali taky budete potřebovat velké, nebo malé kapsy. Vše se bude asi odvíjet podle Vaši délky běhu. Reflexní prvky jsou taky velmi dobré na dobré ledvince by neměly chybět..

Ledvinka by se měla upínat v pase a ne na bocích, proto je důležité si hlídat aby ledvinka seděla v pase a umožňovali běžci správně dýchat. Pokud by ji totiž upínal na bocích, měla by tendenci sklouzávat výš.Názory na ledvinky nalezené na internetu


Nejlepší je pás s lahvičkami od firmy FuelBelt, to potvrzují nadšené ohlasy jak na internetu, tak velký test běžeckých ledvinek v časopisu Behej.com. Ledvinky od FuelBeltu jsou malé a jsou rozložené po celé délce ledvinky, takže váha je optimálně rozložena a nezatěžuje jen na jednom místě. Výhoda malých lahviček je i v tom, že se dají snadněji schovat v zimě pod bundu a tím pádem uchovat nápoj v přijatelném teplotním stavu.Běžecký pás z Hervisu moc nesedí a láhve s ním poskakují na těle.

Běžecký batoh

Informace o běžeckých batozích Více informací naleznete zde.

Běžecká ledvinka

Vše o běžeckých ledvinkách na jednom místě. Více informací naleznete zde.

Pitný režim

Správny pitný režim je hodně důležitý, jeho správné dodržování ovlivňuje váš běžecký výkon. Více se o pitném režimu dočtete zde.